Úvod

Úvod

 

Poprvé se Michael dostal na loď v sedmnácti letech. Drhnul palubu, pomáhal v kuchyni, hlídal zbrojnici, brousil meče, kasal plachty a dělal vlastně všechno, co musí každý správný námořník umět. Plavil se na obchodních i ryze válečných lodích. Dvacátý třetí rok jeho života začal pro něho šťastně. Nechal se najmout na korzárskou loď, která sloužila Agelonskému království. S nováčky se nezacházelo příliš dobře, a i když kapitán lodi byl spravedlivý chlap, věděl, že takovým začátkem si musí projít každý. Michael se projevil jako velmi bystrý a ten rok kdy mu táhlo na čtyřiadvacet se dostal do podpalubí k dělu, (někteří to brali jako trest), kde potkal svého nejlepšího přítele Artura. Díky své vrozené inteligenci a důvtipu se stali nejmenovanými veliteli dělostřeleckých baterií. Někteří z posádky pod vedením kapitánova zástupce reptali, avšak důkaz o hrdinství a nezlomné vůli dělostřelce Michaela jim byl dán v Mlžném moři, o kterém pojednává tento příběh. A nese název:

 

OSTROV V MLZE

 

         Loď Zeus byla vlajková korzárská loď, která vedla výpravu dalších jedenácti lodí do Mlžného moře (což je na východ od Agelonského království za Atalanským mořem) za účelem likvidace velké skupiny pirátských lodí, které přepadají strážné lodě i konvoje na námořních cestách. Korzárské lodě jsou výstřední fregaty používané výlučně k bojovým účelům. Loď Zeus, o které je právě řeč, měla svou spodní dělostřeleckou palubu vybavenou dvanácti děly na každé straně. Tato děla měla ráži 36 liber, což jsou nejsilnější děla, jaká mohla loď v této době vozit. Na palubě se nacházela další děla s ráží 24 liber a pohyblivá děla o 4 – 6 librách, která sloužila především k likvidaci živé síly pro boj z blízka. Posádka čítala něco málo pře sto padesát námořníků. Byla to nejlépe vybavená fregata z celého tuctu lodí, které dorazily do Mlžného moře.

Po třech měsících krátkých průzkumných bojů, přišla korzárská flotila o jednu loď a sto mužů. Onoho dne se však flotily potkaly na otevřeném moři.

Piráti měli poloviční převahu v lodích, korzáři zase v lepší výzbroji.

 

                                                                                    (Doktor Johanes)

Zobrazeno 738×

Komentáře

Michal Martinka (Sokolík)

Dříve než se MIchael stál kapitánem, musel si své postavení nejdřívě vydobýt.

Zobrazit 1 komentář »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Autor blogu Grafická šablona signály.cz